Pojď na doktorát do IRTIS!
Lenka Dědková a Hana Macháčková mají prostor vést nové doktorské studenty*studentky. V IRTISu právě řešíme tři projekty zaměřené na digitální rodičovství, digitální wellbeing a roli anonymity v online komunikaci. Novým kolegům*kolegyním tak nabízíme plně financovaný doktorát spojený s prací na těchto projektech.
Lenka Dědková vede výzkumnou linii týkající se rodičů a internetu. V projektu DigiWELL zodpovídá za longitudinální dotazníkové šetření na dospívajících a rodičích. Vede také svůj projekt PARKA zaměřený na to, jak moc rodiče vědí o online sociálních aktivitách svých dětí. Hledá doktorské studenty*studentky se zájmem o digitální rodičovství, online interakce a efekty používání ICT na sociální wellbeing nebo témata spojená s porozuměním online rizik.
Kontakt: ldedkova@fss.muni.cz
Hanka Macháčková v DigiWELL vede experimentální studie zaměřené na faktory ovlivňující aspekty spojené s využíváním technologií ke zdravotním účelům (např. otázky spojené s ne/důvěrou v aplikace zaměřené na zdraví). V longitudinálních studiích se bude zabývat především psychologickým well-beingem. Zároveň Hanka od ledna začíná řešit i projekt PACC, ve kterém se zabývá se online anonymitou - jak ji měřit a jak anonymita ovlivňuje naše chování online.
Kontakt: hmachack@fss.muni.cz
Více informací o výzkumu Lenky a Hanky se dozvíte v jejich profilech na našem webu. Obě mohou vést doktorské studující na katedře mediálních studií a žurnalistiky a na katedře psychologie (FSS MUNI).
Pokud vás zaujala možnost doktorského studia pod jejich vedením, pošlete Lence či Hance motivační dopis (včetně informace, o jaké téma máte zájem) a vaše CV. V životopisu prosím specificky rozveďte vaše metodologické a analytické schopnosti a vaše zkušenosti s výzkumem, pokud již nějaké máte. Zmiňte také, o čem jste psali/píšete diplomovou práci.
Termín podání přihlášky je 30. dubna. V případě zájmu se však ozvěte co nejdříve, ať máte dostatek času s Hankou či Lenkou doladit téma doktorátu a další praktické záležitosti.
30. dubna
termín podání přihlášky do PhD studia pro nástup v podzimním semestru 2024
Více článků
-
Na letošní 11. únor připadá Safer Internet Day s podtitulem Společně za lepší internet. Při této příležitosti vědci z Interdisciplinárního týmu pro výzkum internetu a společnosti (IRTIS) pracující v rámci projektu Digiwell představili výsledky 15 studií, které zkoumají kauzální vliv používání digitálních technologií na wellbeing (životní pohodu) dospívajících.
-
Týden pro wellbeing ve škole 2025
První únorový týden roku 2025 nabídl nejrůznější semináře a webináře, přednášky či workshopy zaměřené na problematiku wellbeingu ve školách – to vše jako součást druhého ročníku Týdne pro wellbeing ve škole. Akce, do níž se zapojilo na 117 organizací a institucí, ukazuje, jak důležitou roli hraje wellbeing v procesu vzdělávání.