Výzkumná zpráva: Kybernenávist na tělo
Zveřejnili jsme novou výzkumnou zprávu „Kybernenávist na tělo: Jak mladí Češi vnímají kybernenávist útočící na váhu a tělesné postižení“. Více se dočtete v článku.
S příchodem prosince jsme zakončili rok 2024 uspořádáním inspirativního výzkumného workshopu na téma nových trendů v experimentálním designu. V rámci workshopu jsme se ponořili nejnovějších metod, podnítili nové nápady a diskutovali, jak posunout náš výzkum vpřed.
Během workshopu účastníci prozkoumali řadu témat, která formují moderní experimentální design, od nástrojů generativní umělé inteligence a technologie sledování pohybu očí až po uživatelskou personalizaci v rámci online experimentů a designování experimentů pomocí různých počítačových nástrojů.
Workshop byl organizován v rámci projektu CYBERPLUS+ a vedla ho Marie Jaroň Bedrošová. Zahájila jej úvodní přednáškou na téma Využití nástrojů umělé intelligence při designování experimentů.
Následovaly tři poutavé přednášky výzkumníků z IRTIS a katedry mediálních studií, které podnítily živou diskusi s kolegy napříč celou fakultou.
Marie Jaroň Bedrošová: Využití nástrojů umělé intelligence při designování experimentů
Jiří Čeněk: Eye-tracking v psychologických experimentech: Jak to funguje a co je možné
Lukáš Slavík: Online experiment s uživatelskou personalizací: Příklad Facebooku
Shanu Shukla: Formování výzkumu pomocí experimentů s počítačovými úkoly: Nástroje, techniky a trendy
Zveřejnili jsme novou výzkumnou zprávu „Kybernenávist na tělo: Jak mladí Češi vnímají kybernenávist útočící na váhu a tělesné postižení“. Více se dočtete v článku.
Když dospívající shlíží a tvoří body positivity příspěvky na sociálních médiích, umocňuje to jejich pozitivní přístup k tělu i v offline prostředí? Touto otázkou se zabývala naše nejnovější publikovaná studie.