Výsledky našeho přehledu ukazují, že většina dosavadních studií se soustředila na zkušenosti obětí, přičemž se převážně zaměřovaly na formy agrese související s etnickou příslušností, rasou, národností a náboženstvím. Zůstává tak mezera v pochopení zkušeností dalších skupin s vlastnostmi atakovanými předsudečnou kyberagresí, jako je například váha nebo postižení. Kromě toho zůstává nedostatečně prozkoumané chování těch, kdo jsou svědky této agrese, stejně jako chování samotných pachatelů.
Identifikace rizikových faktorů odhalila, že vystavení předsudečné kybernagresi a viktimizace jsou úzce spojeny s negativními psychologickými důsledky, jako jsou deprese, úzkost, stres a obavy. Vzhledem k průřezovému charakteru prezentovaných zjištění lze tyto psychologické následky považovat rovněž za faktory zranitelnosti. Jinými slovy, jedinci s psychickými problémy mohou být více ohroženi tím, že se stanou svědky nebo oběťmi předsudečné kyberagrese. Dalšími identifikovanými rizikovými faktory jsou příslušnost k menšině a intenzivní a rizikové používání internetu. Kromě toho jsme zaznamenali významné překrývání mezi zkušenostmi s předsudečnou kyberagresí a jinými formami viktimizace jak v offline, tak online prostředí. Longitudinální výzkum navíc ukazuje na začarovaný kruh násilí, kdy se svědci a oběti kyberagrese související s etnickým původem, náboženstvím, sexuální orientací nebo pohlavím mohou nakonec stát i pachateli takového chování.
V neposlední řadě náš přehled odhalil, že naše znalosti o ochranných faktorech, které by mohly mladé lidi chránit před zapojením se do předsudečné kyberagrese, ať už jako oběti, nebo pachatelé, jsou stále velmi omezené. Je proto nezbytné věnovat větší pozornost jak faktorům na individuální úrovni, tak sociálním a kontextovým faktorům, které mohou hrát klíčovou roli v prevenci a zmírnění tohoto druhu kyberagrese.