Členové týmu

Základní údaje

Martin Vaculík je docentem sociální a pracovní psychologie na katedře psychologie, výzkumným pracovníkem IRTIS a školitelem doktorského studia na katedře sociální politiky a sociální práce Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Martin se zaměřuje na aplikaci psychologie na pracovišti. Specializuje se na výzkum faktorů ovlivňujících pracovní výkon. Je autorem kompetenčního modelu ("original competency model"), který umožňuje identifikovat dobré leadery dříve, než se jimi stanou. Martin byl hlavním řešitelem projektu zaměřeného na zdroje psychologického kapitálu. Jedním z hlavních výsledků tohoto projektu je identifikace významu sociální opory a kvality vztahů s rodiči a vrstevníky v období dospívání pro rozvoj psychologického kapitálu. Je také spoluautorem metody měření psychologického kapitálu CPC12-R. Jeho současný výzkum se zaměřuje na faktory, které podporují zotavení, vliv používání ICT po pracovní době na sílu zotavení a ochranné faktory zotavení.

Martin má rád polární expedice (Grónsko, Špicberky), výstupy na velmi vysoké vrcholy (současná nejvyšší nadmořská výška, které dosáhl na vlastní nohy, je 6581 m) a dobrodružné cesty (Aljaška - 5000 mil, Kanada - 9000 mil, USA - nespočet mil, Peru - 2000 mil). Rád by vystoupil na Peak Lenin, přešel grónský ledovec z východu na západ a podnikl polární expedici v Antarktidě.

doc. PhDr. Martin Vaculík, Ph.D

E-mail: vaculik@fss.muni.cz