Návštěva výzkumné skupiny Advertising and Media Psychology ve Vídni

Naše postdoktorandka Lenka Dědková je zpět v Brně! Říjen strávila ve výzkumné skupině Advertising and Media Psychology Research Group (AdMe). Více o její cestě se dočtete v celém článku.

9. 11. 2022

Naše postdoktorandka Lenka Dědková získala stipendium na výzkumný pobyt v Rakousku v rámci programu AKTION Austria – Czechia. Říjen strávila na Vídeňské univerzitě, kde navštívila výzkumnou skupinu Advertising and Media Psychology Research Group (AdMe). Její pobyt měl dva hlavní cíle: (1) diskutovat o teoretických východiscích pro studium dopadů používání ICT na životní pohodu (well-being) uživatelů a (2) navrhnout a navázat výzkumnou spolupráci mezi výzkumným oddělením IRTIS Masarykovy univerzity a katedrou komunikace Vídeňské univerzity.

Během pobytu Lenka pokračovala ve výzkumu rodičovské mediace a jejího dlouhodobého vlivu na chování dětí a využila čas strávený s výzkumnou skupinou k diskusi o společných zájmech obou výzkumných týmů a jejich teoretických a metodologických přesazích. Všechny tyto diskuse pomohly Lence reflektovat její výzkum a formovat její další kroky vpřed - k budoucí habilitační práci!

Lenka se také několikrát setkala s vedoucím skupiny AdMe, Jörgem Matthesem, a postdoktorandkou Anjou Stevic aby projednali budoucí spolupráci mezi týmy IRTIS a AdMe. Společně již začali pracovat na analýze dat projektu IRTIS FUTURE. Těšíme se na spolupráci!

Kromě toho Lenka navštívila řadu vídeňských galerií a muzeí a pochutnala si mimo jiné na proslulém vídeňském řízku. A podle ní to byl celkově krásný zážitek.