Vítáme nové kolegy do podzimního semestru!

Od podzimu s námi nově spolupracují dva kolegové - Alena Sobolieva-Tereshchenko a Rubén Olveira Araujoz. Zatímco Alena se zařadila mezi naše nové postdoc pracovníky, Rubén je u nás na výzkumný pobyt na tři měsíce. Srdečně je vítáme a těšíme se, až se s nimi pustíme do výzkumu!

6. 10. 2022 Týmové novinky

Olena Sobolieva-Tereshchenko, Ph.D., má ráda přezdívku Alena a pochází z Ukrajiny, kde také získala doktorát z ekonomie na Kyiv National Economic University. Má jedenáctiletou praxi na Kyjevské národní ekonomické univerzitě, Národní agrární univerzitě v Bílé Cerkvi a Kyjevské univerzitě Borise Grinčenka a patnáctiletou praxi v komerčních, státních a mezinárodních bankách na Ukrajině. Mezi její hlavní vědecké zájmy patří gramotnost v oblasti elektronického zdraví (e-Health), finanční gramotnost a digitální gramotnost mladých lidí. Ráda plave, čte a říká o sobě, že má otevřenou mysl a klidnou povahu.

Rubén Olveira Araujoz je novinář, sexuolog a výzkumník v oblasti sociální komunikace na Baskické univerzitě ve Španělsku. Zajímá se o sexuální diverzitu, organizační komunikaci a aplikaci Big Data na mediální analýzu a žurnalistiku. Jeho hlavním výzkumným zájmem je transsexualita v nových médiích.