Vítáme dvě nové kolegyně do našeho týmu!

12. 4. 2022

Máme velkou radost, že do našeho týmu můžeme přivítat Shanu a Natalii, dvě nové kolegyně ze zahraničí! Níže si můžete přečíst, co o sobě napsaly. 

Shanu Shukla


Hello, I am Shanu from India, and I have completed my Ph. D. in cyber Psychology at the Indian Institute of Technology Indore. I am SRA (Society for Research on Adolescence) COVID-19 Fellow 2022. I am a Fulbright alumna (University of Michigan, USA) and before joining Masaryk University, I have worked as an associate at the Indian Institute of Management Indore. I love traveling, experiencing new cultures, and reading.

Nataliia Dembytska


Hello, I am Nataliia from Ukraine. I am a social and economic psychologist. I received my Dr.Sc. (Psychology) in developmental and age psychology at G.S. Kostiuk Institute of Psychology of the National Academy of Educational Sciences in 2021. I am a Senior Research Fellow (2010). Since 2016 I am an associate professor at the Developmental Psychology Department on the Faculty of Psychology, Taras Shevchenko National University of Kyiv. My main scientific interests are economic socialization of young people, development of their entrepreneurial skills.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info