Shanu Shukla vystoupila na 18th European Congress of Psychology
Na začátku července se v britském Brightonu konal 18. Evropský psychologický kongres (European Congress of Psychology), na kterém naše kolegyně Shanu Shukla představila publikaci o roli individuálních, sociálních a kontextových faktorů u přihlížejících osob v kyberšikaně, na které pracovala spolu s Hanou Macháčkovou. Více o Shanině cestě se dočtete v článku!


V Brightonu ve Velké Británii se nedávno konal 18th European Congress of Psychology, na němž se sešli renomovaní psychologové, výzkumníci a vědci z celého světa. Mezi účastníky vystoupila i naše kolegyně z IRTIS, Dr. Shanu Shukla, která ve spolupráci s Dr. Hanou Macháčkovou přednesla příspěvek s názvem: "Helping or Not Helping: Understanding the Role of Individual, Social, and Contextual Factors Among Bystanders in Cyberbullying", který osvětlil složitost chování přihlížejících v případech kyberšikany.
Ve svém výzkumu se autoři ponořili do složité dynamiky kyberšikany a zaměřili se na roli přihlížejících. Ačkoli se mnoho výzkumů soustředilo na oběti a pachatele kyberšikany, jednání přihlížejících může významně ovlivnit výsledek těchto nepříjemných situací. Shanu Shukla a Hana Machačková se snažily odhalit faktory, které ovlivňují reakce přihlížejících a jejich rozhodnutí zasáhnout nebo zůstat pasivní, když jsou svědky incidentů kyberšikany.

18th European Congress of Psychology se stal centrem intelektuální výměny, inovací a přátelství. Sešli se zde vědci a odborníci z různých oblastí, aby se podělili o výsledky svého výzkumu, zapojili se do podnětných diskusí a prozkoumali nejnovější pokroky v psychologii.
Díky množství prezentací, workshopů a příležitostí k navazování kontaktů konference měla živou atmosféru, která přispěla ke vzájemnému vzdělávání a spolupráci. Příští 19th European Congress of Psychology je naplánován na 1. až 4. července 2025 v Pafosu na Kypru.
Více článků
-
Na letošní 11. únor připadá Safer Internet Day s podtitulem Společně za lepší internet. Při této příležitosti vědci z Interdisciplinárního týmu pro výzkum internetu a společnosti (IRTIS) pracující v rámci projektu Digiwell představili výsledky 15 studií, které zkoumají kauzální vliv používání digitálních technologií na wellbeing (životní pohodu) dospívajících.
-
Týden pro wellbeing ve škole 2025
První únorový týden roku 2025 nabídl nejrůznější semináře a webináře, přednášky či workshopy zaměřené na problematiku wellbeingu ve školách – to vše jako součást druhého ročníku Týdne pro wellbeing ve škole. Akce, do níž se zapojilo na 117 organizací a institucí, ukazuje, jak důležitou roli hraje wellbeing v procesu vzdělávání.