Postdoc pozice na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity

3 Oct 2019

Hledáme 1-2 nové kolegy či kolegyně do IRTIS týmu do projektů zabývajících se výzkumem dopadů používání nových technologií na well-being dětí a dospívajících

IRTIS (Interdisciplinary Research Team on Internet and Society; www.irtis.muni.cz) je tým výzkumníků a výzkumnic z různých oborů (psychologie, sociologie, mediální studia), kteří se zaměřují na základní výzkum v oblasti nových technologií a jejich dopadu na životy jednotlivců, skupin a společnosti.

Nabízené pozice se týkají především dvou projektů:

1. Čtyřletý evropský HORIZON 2020 projekt, zaměřený na digitální dovednosti dospívajících. Projekt začíná v lednu 2020, participuje na něm 14 evropských univerzit.
  2. Pětiletý ambiciózní projekt EXPRO “Pohled do budoucnosti: Porozumění vlivu technologií na “well-being” adolescentů,” který začal v lednu 2019 (viz https://irtis.muni.cz/future)

Oba projekty obsahují longitudinální a experimentální sběry dat, které umožňují zkoumání kauzality. Na spolupráci na těchto dvou projektech hledáme 1-2 nové kolegy/kolegyně na 0.3-1.0 úvazek dle domluvy. Obsah práce zahrnuje dvě hlavní činnosti, na které se lze hlásit i samostatně:

1. analytická část (cca 0.3 - 0.5 úvazku): statistická analýza kvantitativních dat, konzultace vhodných analytických postupů. Pro tuto část práce předpokládáme výrazně pokročilé znalosti statistické analýzy.
  2. výzkumná část (cca 0.7 úvazku): práce na tématu digitálních dovedností (digital skills) dětí a dospívajících, zahrnující práci na vědeckých výstupech týkajících se digitálních dovedností (konferenční příspěvky, odborné články, výzkumné reporty) a to v pozici prvního autora i spoluautora výstupů ostatních členů týmu.

Pro první rok projektu se jedná zejména o práci na analýzách nového datasetu EU Kids Online IV (sběr 2017-18, 19 zemí) a přípravu odborných publikací (článek a výzkumný report zaměřený na téma digitálních dovedností vycházející z vlastních analýz i existujícího publikovaného výzkumu o tématu). Příprava reportu je ve spolupráci se zahraničními experty. Očekáváme, že uchazeč/ka bude téma digitálních dovedností v rámci projektu dále aktivně rozvíjet.

POZICE:

• postdoc pozice na Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (https://ivdmr.fss.muni.cz/)
  • 42,000 – 46,000 Kč/měsíc na plný úvazek
  • začátek práce: leden 2020 (v případě nutnosti je možné posunout začátek na únor či březen)
  • práci nabízíme na jeden kalendářní rok (do konce prosince 2020), v případě oboustranné spokojenosti ale očekáváme prodloužení do konce projektů (prosinec 2023)

POŽADUJEME:

• Ph.D. v psychologii, mediálních studiích, sociologii nebo jiném relevantním sociálně-vědním oboru
  • zájem o oblast dopadů používání nových technologií na člověka a společnost, zkušenosti s projekty podobného zaměření
  • zkušenosti s kvantitativními projekty a silná znalost kvantitativní metodologie
  • pokročilé statistické dovednosti
  • ochota učit se, schopnost pracovat v týmu i samostatně, schopnost rozvíjet výzkumné téma (digitální dovednosti)
  • zodpovědnost, pečlivost, samostatnost
  • schopnost komunikovat a psát odborné texty v angličtině

NABÍZÍME:

• práci na mezinárodním projektu s týmem zkušených a vysoce motivovaných výzkumníků
  • blízká kooperace se špičkovými vědci z evropských univerzit
  • zázemí zavedeného Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny (FSS, MU)
  • aktivní podpora vlastního rozvoje (sdílení zkušeností uvnitř týmu, letní školy a workshopy ap.)
  • časová flexibilita
  • kancelář v centru Brna
  • 30 dnů dovolené, stravenky, home office

V PŘÍPADĚ ZÁJMU nám zašlete:

• životopis s detailními popisy předchozí práce na výzkumných projektech a s konkrétně uvedenými statistickými znalostmi (přiložte také vaše publikace, které vaše statistické dovednosti demonstrují)
  • motivační dopis
  • 2 kontakty pro reference