Juniorská pozice v projektu EXPRO FUTURE

25. 3. 2020

Hledáme kolegu*kolegyni na juniorskou pozici

Pro prestižní projekt GAČR EXPRO Modelling the future: Understanding the impact of technology on adolescent’s well-being (FUTURE) hledáme spolupracovníka*spolupracovnici na juniorskou pozici v IRTIS (Interdisciplinary research team on internet and society).

Odborný pracovník*Odborná pracovnice - student*studentka

Tato pozice je primárně zaměřená na řešení tématu rodičovství v souvislosti s informačními a komunikačními technologiemi pod vedením Lenky Dědkové. V rámci projektu FUTURE v současnosti probíhá rozsáhlý longitudinální sběr dat na adolescentech a jejich rodičích/pečovatelích. Pozice obnáší práci na zpracování těchto dat a publikování výsledků v odborných časopisech. Zahrnuje tedy především rešerše a studium literatury, provádění statistických analýz a spolupráci na psaní odborných článků v angličtině. V současnosti máme k dispozici data z první vlny, která budeme zpracovávat. Může tak jít o průřezové analýzy na rodičovských datech nebo na dyádách rodič-adolescent. Od léta 2022 začneme pracovat na longitudinálních analýzách.

Rozsah práce: cca 15-20 h týdně (po domluvě)
Finanční ohodnocení:
160-195 Kč/hod v závislosti na stupni studia
Začátek práce: říjen/listopad 2021 (příp. po domluvě), očekáváme dlouhodobou spolupráci
Forma práce: distanční práce (z domova)

Požadujeme

• vzdělání v oboru psychologie, mediální studia, sociologie nebo příbuzném oboru relevantním pro téma rodičovství a ICT
  • znalost a porozumění kvantitativní metodologii
  • zvládnuté multivariační statistické analýzy na úrovni regresí v SPSS jsou nezbytné, pokročilejší metody (CFA, path analysis, SEM, práce v R nebo Mplus) výhodou
  • zájem (ideálně dlouhodobý) o vědu a oblast zkoumání ICT
  • spolehlivost, pečlivost a samostatnost
  • aktivní znalost odborné angličtiny a vysoká úroveň psané angličtiny v odborném textu
  • ochota učit se
  • zkušenosti s prací na pozici výzkumníka výhodou (práce na jiných výzkumných projektech, publikované články)

Co vám můžeme nabídnout:

• práci s unikátními longitudinálními daty v rámci na rozsáhlého projektu
  • možnost výsledky využít i pro závěrečnou práci (diplomovou, disertační)
  • podporu etablovaného týmu, mentoring
  • důraz na seberozvoj a jeho podporu (vzdělávací kurzy, letní školy, konference)
  • zázemí zkušených výzkumníků, kteří publikují v nejlepších časopisech oboru a úzce spolupracují s dalšími odborníky na MU (především s Katedrou psychologie, Katedrou mediálních studií a žurnalistiky a Fakultou informatiky) i mnoha zahraničními týmy (např. na London School of Economics, Leuven University, Universita Cattolica Milano, University of Akureyri, University of Oslo, University of Antwerp a další)

Ideálním kandidátem je student*ka Mgr. nebo doktorského studia se zájmem o oblast zkoumání vlivu médií a technologií na děti a dospívající (není podmínkou). V případě oboustranné spokojenosti můžeme nabídnout dlouhodobou spolupráci v rámci téhož projektu.

Pokud máte o pozici zájem nebo vás zajímají další detaily, prosím pošlete svoje CV a motivační dopis nejpozději do 3.10.2021 Lence Dědkové na adresu ldedkova@fss.muni.cz. Detailně popište svoje statistické dovednosti a zkušenosti s výzkumem.

„Na spolupráci s Lenkou je super, že je s ní jasná domluva, vždy mi poskytne detailní zpětnou vazbu a můžu s ní probírat RuPaula a Real Housewives of Beverly Hills!“

Vojtěch Mýlek Vojtěch Mýlek
doktorand a kolega Lenky Dědkové