Nová výzkumná zpráva: Digitální technologie a poruchy příjmu potravy

26. 11. 2018

Publikovali jsme novou výzkumnou zprávu, která se týká problematiky použití digitálních technologií u lidí trpících poruchou příjmu potravy.

Výzkumná zpráva je ke stažení zde.

Jedná se o výstup z projektu THINLINE “Tenká hranice mezi poruchou a zdravým životním stylem: Zkoumání online chování dnešních mladých lidí“, který probíhal pod záštitou Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity s podporou Grantové agentury České republiky (GA15-05696S) od 1/2015 do 12/2017.

Digitální technologie a internet se pro většinu naší populace staly jedním z běžných prostředí, v nichž se pohybujeme: ať už jde o návštěvy webových stránek, informačních portálů, používání sociálních sítí, nebo využívání různých aplikací.  Také v kontextu zdraví přináší použití digitálních technologií velké množství výhod, současně je ale spojeno s některými negativními aspekty. V této části projektu THINLINE jsme se zaměřili na to, jakou roli hrají digitální technologie u lidí s poruchou příjmu potravy, u kterých je vzhledem k jejich onemocnění potřeba zvážit jak možná rizika, tak i specifické výhody spojené s použitím digitálních technologií.

Autory jsou členové našeho týmu Eliška Nehybková, Martina Šmahelová, Michal Čevelíček, David Šmahel, Hana Drtilová a Hana Macháčková.